borojerdi

جشنواره حديثی آیت الله العظمی بروجردی برگزار می شود

مرکز تخصصی علوم حدیث در چند سال گذشته  بخش زیادی زا فعالیت های خود را برای به ثمر رساندن کارهای علمی پژوهشگران صرف نموده و در عرصه حدیث و رونق پژوهش های حديثی اقدامات ارزشمندی انجام داده است.
حجت الاسلام فرهاد عباسی درباره اقدامات مرکز تخصصی علوم حدیث در این عرصه گفت: تدوین بیش از ۸۰ مقاله علمی، کسب رتبه های برتر در جشنواره های علمی و پژوهشی، نمونه موفقیت های پژوهشی این مرکز است؛ برای تقویت این رویکرد در میان دانش پژوهان و دانش آموختگان و توسعه آن در میان خانواده ها، جشنواره پژوهشی آیت الله العظمی بروجردی برگزار می شود.
وی با اشاره به برگزاری این جشنواره به صورت سالیانه، اظهار داشت: نخستین جشنواره امسال در موضوعات حدیثی در رشته های مقاله، تحقیق پایانی، پایان نامه، کتاب، وبلاگ و اثر هنری ویژه دانش پژوهان، پژوهشگران و خانواده های آنها برگزار می گردد.
وی ادامه داد: در راستای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره  شورای سیاست گذاری با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته حدیثی  گفت: تا کنون ۱۴۰ اثر پژوهشی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که در کمیته علمی مورد بررسی و از برگزیدگان تجلیل به عمل آمد.
وی با اشاره به برگزاری این جشنواره در روز ۲۵ بهمن ماه جاری در تالار شیخ کلینی پژوهشکده حدیثی حوزه، درباره انتخاب نام آیت الله العظمی بروجردی برای این جشنواره گفت: مرحوم آیت الله العظمی بروجردی  از بزرگترین حدیث پژوهان  معاصر است که از جمله مهم ترین آثار ایشان جامع الاحادیث  می باشد و در عرصه علم رجال نیز صاحب سبک و صاحب اثر هستند.
وی ادامه داد: تأثیر  این مرجع تقلید بر فقه با رویکرد حدیثی کاملاً قابل روئیت  است و شاگردان ایشان که از مراجع عظام تقلید هستند نیز روش ایشان را در کارهای دینی دنبال می کنند.