koleyni

جشنواره شیخ کلینی اردیبهشت ۹۵ در قم برگزار می شود

حجت الاسلام و المسلمین عبدالهادی مسعودی، رئیس انجمن علمی حدیث حوزه با اشاره به اهم برنامه های سال جدید این انجمن اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه های ما در سال جاری برگزاری جشنواره شیخ کلینی که اولین همایش در نوع خودش می باشد.
وی افزود: در این جشنواره کلیه مقالات حدیثی، پایان نامه ها و کتب حوزوی که در سه سال اخیر نوشته شده اند چه در بخش برادران و چه خواهران مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته و از برترین ها در بخش های مختلف تقدیر به عمل می آید.
قائم مقام دانشگاه قرآن و حدیث همچنین بیان داشت: در همین جشنواره یک بخش ویژه داریم برای نوقلمان حوزوی که برای اولین بار است در این عرصه فعال شده اند.
وی گفت: علاوه بر این ها مراسم رونمایی از دو اثر مهم حوزوی و نیز برنامه تقدیر و تجلیل از یک حدیث پژوه برجسته و پیشکسوت برگزار می شود.
رئیس انجمن حدیث حوزه علمیه قم ادامه داد: همچنین سال جدید نیز برنامه ای که از سال گذشته شروع شده و آن هم تدوین و ساماندهی دروس حدیثی در حوزه است به اجرا در آمده و این برنامه ادامه می آید.
وی افزود: ما یک برنامه مدون با شورای عالی حوزه هماهنگی کردیم که درس های حدیثی به عنوان درس جنبی طلاب انتخاب شده و طلاب به خواندن متون حدیثی همچون کتاب شریف کافی و نهج البلاغه تحت نظر اساتید حدیث پژوه می پردازند.
وی در خاتمه گفت: نشست های علمی نیز به سبک و سیاق سال های گذشته در انجمن علمی حدیث برگزار می شود که پیش بینی ما این است که دست کم در هر نیم سال تحصیلی بین ۴ تا ۵ نشست به مناسبت های مختلف داشته باشیم.