زندگينامه حجت الاسلام و المسلمين دکتر بهرامی

bahrami

حجت الاسلام و المسلمين دکتر محمد حسین بهرامی
تاریخ تولد:۱۳۵۴
محل تولد: تهران
مقطع تحصیلی: دکتری
تخصص: علوم و معارف حدیث
ایمیل: : i_m_bahrami@imam.ac.ir
«حجت الاسلام دكتر محمد حسین بهرامی» در سال۱۳۵۴ در تهران متولد شد. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در شهر قم گذراند و در سال ۱۳۶۸ وارد حوزه علمیه شد. مقدمات را در مدرسه شهیدین گذراند. سطح را در حوزه و در محضر اساتیدی از جمله حجج اسلام موسوی تهرانى، اعتمادی (ره)، احمدی میانجی و دیگر اساتید طی کرد. چند سالی نیز در درس خارج اساتیدی از جمله آیات عظام شبیری زنجانى، مکارم شیرازی و وحید تبریزی شرکت نمود. در کنار تحصیل در مراکز سفیران هدایت، جامعه الزهرا و مدرسه امام خمینی (ره) به تدریس پرداخت.
سال ۱۳۷۵ و همزمان با سطح، از طریق موسسه امام خمینی (ره) به کارشناسی ارشد پیوسته در رشته الهیات مشغول شده و در سال۱۳۸۱ با نگارش پایان نامه اندیشه های حدیثی علامه محمد تقی شوشتری درکتاب النجعه فارغ التحصیل شد. در سال ۱۳۸۲ در دانشگاه تربیت مدرس قم در رشته علوم قرآن و حدیث برای گذراندن مقطع دکتری پذیرفته شد و در سال ۱۳۸۹ با نگارش رساله دکتری موفق به أخذ درجه دکترا گردید. از سال ۱۳۷۷ در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در بخش شبکه اینترنت مشغول به کار شد.
از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲ مدیر پایگاه اطلاع رسانی حوزه بود و از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۸۷ به عنوان معاون شبکه مرکز، چندين سال به عنوان قائم مقام رياست مرکز تحقيقات کامپيوتری علوم اسلامی بود و از سال ۱۳۹۳ به عنوان معاون پژوهشی اين مرکز مشغول به فعالیت   می باشد. وی همچنین به عنوان عضو هیئت علمی گروه علوم حدیث در مدرسه عالی قرآن و حدیث مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) مشغول می باشد. ايشان همچنين مدیر مسئول مجله  علوم حدیث تطبیقی هستند.