photo_2016-05-16_11-07-45

نخستين جشنواره حديثی ثقة الاسلام کلينی روز چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۹۵ برگزار می شود

نخستين جشنواره حدیثی ثقةالاسلام کلینی روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ با سخنرانی آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در سالن همایش‌های مدرسه دارالشفاء برگزار می‌شود.

اين جشنواره به همت انجمن حديث حوزه و مرکز تخصصی علوم حديث حوزه برگزار می گردد. همچنين مؤسسه علمی فرهنگی دارالحديث، مرکز مديريت حوزه علميه، مرکز مديريت حوزه های علميه خواهران و مرکز تحقيقات کامپيوتری علوم اسلامی در برگزاری اين جشنواره همکاری و مشارکت دارند.
حجت الاسلام عبدالهادی مسعودی، رئيس انجمن حديث حوزه با اشاره به علت نام‌گذاری این جشنواره به ثقةالاسلام کلینی گفته است: ثقةالاسلام کلینی تنها یک محدث نیست بلکه یک مورخ، فقیه، مفسر و در یک واژه عالمی برجسته بوده با این حال کهن‌ترین و زیباترین کتاب حدیثی شیعه به او تعلق دارد و تمام کتاب‌های حدیثی شیعه پس از اصول کافی توسط وی نوشته و این جشنواره به نام این محدث ایرانی مزین شده است.
مسئول جشنواره حدیثی ثقةالاسلام کلینی از وجود بخش نوقلمان در این جشنواره خبر داد و گفت: رقابت کسانی که برای نخستین بار وارد عرصه پژوهش می‌شوند با افراد سابقه‌دار عادلانه نیست به همین علت ما با ایجاد بخش نوقلمان بستر حضور آنها به شکلی برابر را ایجاد کردیم.
مسعودی برنامه‌های این جشنواره را مورد توجه قرار داد و گفت: تجلیل از شخصیت‌های تاثیرگذار عرصه علوم حدیث همانند آیت‌الله محمدی ری‌شهری و همچنین موسسات فعال در این راستا از جمله مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور بخشی از جشنواره حدیثی ثقةالاسلام کلینی است.
وی اضافه کرد: رونمایی از ترجمه کتاب اصول کافی به قلم استاد حسین انصاریان از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.
رئیس انجمن حدیث حوزه ابراز کرد: جشنواره حدیثی ثقةالاسلام کلینی روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ با سخنرانی آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در سالن همایش‌های مدرسه دارالشفاء برگزار می‌شود.
مسعودی افزود: هفت ماه پیش فراخوان این جشنواره اعلام شده و تاکنون ۳۰۱ مرد و ۱۳۹ زن آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده‌اند.