استاد محمد حسین بهرامی

زندگی نامه استاد حجت الاسلام دکتر محمد حسین بهرامی

اینجانب محمد حسین بهرامی در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در شهر قم گذراندم.

در سال ۱۳۶۸ وارد حوزه علمیه شدم. مقدمات را در مدرسه شهیدین گذراندم. سطح را در حوزه و در محضر اساتیدی از جمله حجج اسلام موسوی تهرانى، اعتمادی (ره)، احمدی میانجی(ره) و دیگر اساتید طی کردم. سه سال نیز در درس خارج اساتیدی از جمله آیات عظام شبیری زنجانى، مکارم شیرازی و وحید تبریزی (ره)شرکت نمودم.

سال ۱۳۷۵ و همزمان با سطح، از طریق موسسه امام خمینی (ره) به کارشناسی ارشد پیوسته در رشته الهیات مشغول شده و در سال ۱۳۸۱ با نگارش پایان نامه اندیشه های حدیثی علامه محمد تقی شوشتری(ره) درکتاب النجعه فارغ التحصیل شدم. در سال ۱۳۸۲ در دانشگاه تربیت مدرس قم در رشته علوم قرآن و حدیث برای گذراندن مقطع دکتری پذیرفته شدم. و در سال ۱۳۸۹ از رساله خود با عنوان «بررسی تطبیقی منهج حدیثی شیخ حر عاملی (ره) و آیت الله بروجردی (ره) در تدوین کتابهای وسایل الشیعه و جامع احادیث الشیعه» دفاع نمودم.

در کنار تحصیل در مراکز سفیران هدایت، جامعه الزهرا(س)، دانشگاه قم و مدرسه امام خمینی (ره) به تدریس پرداخته ام. هم اکنون نیز در مدرسه امام خمینی (ره) و مرکز تخصصی حدیث حوزه در موضوعات مرتبط با علوم حدیث مشغول به تدریس می باشم.

در سال ۱۳۸۴ به عضویت هیئت علمی جامعه المصطفی (ص) در آمدم. و از سال ۱۳۸۸ تا کنون عهده دار مدیریت گروه علوم حدیث می باشم.

از سال ۱۳۷۷ در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در بخش شبکه اینترنت مشغول به کار شدم. از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲ مدیر پایگاه اطلاع رسانی حوزه بودم و از سال ۱۳۸۲ تا سال ۱۳۸۷ به عنوان معاون شبکه مرکز و از آن زمان تا ۱۳۸۹ به عنوان قائم مقام معاونت پژوهشی و پس از آن نیز به عنوان جانشین ریاست مرکز مشغول به فعالیت می باشم.