hadis_oloomroz

نشست تخصصی «حدیث و علوم روز»

نشست علمی و پژوهشی «حدیث و علوم روز»، توسط انجمن حدیث حوزه و با حضور اساتید حوزه علمیه قم و با ارائه جناب حجت الاسلام محمد علی رضایی ‌اصفهانی در تاريخ ۲۲ شهريور ۹۳ در مرکز تخصصی حديث حوزه برگزار شد.

برگزار کننده: انجمن حديث با همکاری مرکز تخصصی حديث حوزه
با حضور: حجت الاسلام و المسلمين محمد علی رضايی اصفهانی
زمان: ۲۲ / ۶ / ۱۳۹۳
مکان: مرکز تخصصی حديث حوزه

حجت الاسلام محمدعلی رضایی‌اصفهانی عضو هیئت علمی علوم حدیث جامعة‌المصطفی‌العالمیه با اشاره به اهمیت علوم حدیث اظهار کرد: احادیث ائمه اطهار علیهم‌السلام پس از قرآن دومین منبع مسلمانان به شمار می‌ روند که می‌‌توان از آن بهره‌مند شد.

عضو هیئت علمی علوم حدیث جامعه‌المصطفی افزود: احادیث ائمه اطهار ‌ علیهم‌السلام در زمینه‌ های مختلفی همچون پزشکی، نجوم، زمین‌شناسی و کیهان‌شناسی است که در این راستا پژوهشگرانی علوم مختلف را از احادیث استخراج می‌کنند و به نوعی به صورت علمی تحقیقات خود را بر روی احادیث ارائه می‌کنند. حجت الاسلام و المسلمین فرهاد عباسی نیز در این مراسم اظهار کرد: مهارت‌‌ها و سبک زندگی اسلامی از احادیث ائمه اطهار ‌ علیهم‌السلام به وسیله دانش‌آموختگان علم حدیث استخراج شده و در اختیار مردم قرار می‌‌گیرد.

قائم مقام انجمن حدیث حوزه علمیه قم افزود: آموختن علوم حدیث در کاربردی کردن زندگی انسان‌‌ها نقش اساسی و مهمی را ایفا می‌‌کند، به طوری که اگر فردی در مدت چهار سال علوم حدیث را فرا بگیرد مفاهیم احادیث را به درستی درک می‌‌کند و می‌تواند از آنها در زندگی عادی و روزمره خود بهره ببرد.

hadis_oloomroz2